...

niedziela, 12 maja 2013

Takie tam..

Żyję, plewię, koszę , wyrywam chwasty i tak mniej więcej na okrągło odkąd zrobiło się ciepło. Najgorsze jest to ,że efektów nie widać bo jak w jednym miejscu skończę to mogę od początku w innym zaczynać. Ale nie narzekam, zachciało mi się wielkiego ogrodu to i mam całe szczęście ,że rośliny pięknie rosną i za parę?! lat będę miała piękny, bujny ogródek.

5 lat temu byłam dumna właścicielka takiego oto skalniaka A w ubiegłym roku tak:)

Dzisiaj go nie pokażę bo wymaga jeszcze trochę pracy ;)

Zawsze marzyłam o tarasie , takim gdzie w zaciszu mogę zasiąść z kawką i robótką nawet jak pada deszcz i może moje marzenie spełni się niebawem bo już w lipcu;)

Tymczasem stworzyliśmy z Syniem taki prowizoryczny i tymczasowy kącik rekreacyjno zabawowy.

spódnice 034

spódnice 010

A tutaj moja nowa grządka, na której docelowo maja być hosty i cos jeszcze , dokładnie nie wiem ale wiem ,że to kolejne miejsce do plewienia :)

Na ten moment ustawiłam doniczki, żeby zbyt pusto nie było.

A w moim ogródku rośnie, kwitnie....spódnice 022

spódnice 021

 

 

 

spódnice 026 spódnice 023

Ostatnio zrobiłam się proekologiczna, robię gnojówkę z pokrzyw, jakieś śmierdzidło z cebuli i mam w planach nawóz ze skrzypu tylko w przeciwieństwie do pokrzyw ten chwast nie zarasta mi ogrodu :) Przepis można znaleźć TUTAJ

A no polu robótkowym....raczej lipa...parę rzeczy zaczętych, żadna nie skończona, jakiś brak motywacji mnie dopadł a poza tym przydałoby sie jakieś zlecenie  bo wtedy z innym zapałem sie dzierga:)

spódnice 038spódnice 042

Miłej i słonecznej niedzieli:)

6 komentarzy:

 1. Witaj, w dużym ogrodzie z pewnościa jest mnóśtwo ciężkiej pracy. Ja mam taki średni, a też czasem nie nadążam, bo deszcz, bo inne sprawy. Tak juz jest...:) Pozdrawiam gorąco i zapraszam do Domu Rozalii.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak powiadają Anglicy: i systematycznie kosić jakieś 300 lat:) Ale wierzę,że przy takim Pracusiu, jakim Jesteś,
  za kilka lat Twój ogród dostanie jakąś nagrodę:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze trochę a wyprowadzisz ogród na prostą. Jasne, że na efekty trzeba niestety czekać ale jak już urośnie będziesz dumna ze swojej pracy. Zamiast starej szopy masz teraz miejsce do zabawy i wypoczynku:)
  pozdrawiam, Marlena

  OdpowiedzUsuń
 4. To taki czas,że ogrody wygrywają z robótkami:))Ja mam tylko małą działeczkę,urządzam ją od 18 lat i wciąż nie jest tak jak bym chciała,chyba nigdy sie takiego stanu nie osiągnie ale to też jest fajne,nie ma szans się znudzić:))

  OdpowiedzUsuń
 5. Duży ogród to i pracy dużo.Zawsze się zastanawiam dlaczego zielsko i trawa rośnie tak szybko a to co byśmy chcieli to rosnie powoli.Czasami to ręce opadają jak to wszystko ogarnąć.
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Skalniak fajnie wyglądał :) no tak bywa, że chwasty nas przeganiają , nim się obejrzymy a one znowu są :))) Co do gnojówki z pokrzyw to trzeba ją robić nim zakwitnie i na pewno jej nie będziesz miała ;)

  OdpowiedzUsuń

Komentarze dodają mi skrzydeł :)) Zostaw choć słówko :))