...

poniedziałek, 27 maja 2013

Nie kupuj , przygarnij czyli post bardzo chaotyczny

Pamiętacie  historię mojego Cezara ......dzisiaj po ponad 4 latach uczucia , które towarzyszyły mi wtedy wróciły....mam ogromną chęć przygarnięcia zwierzaka, niemal takiego jak Cezar i niestety z bardzo podobna historią.....

Po prześledzeniu Wydarzenia na FB historia Foresta wzruszyła mnie do głębi, i chciałabym pomóc, niestety na dzisiaj nie mogę pozwolić sobie na drugiego psa i nie dlatego ,że jestem wygodnicka, czy innych prozaicznych powodów.... po prostu ...mam sąsiadów i...dziurawy płot. Poza tym Forest na ten moment nie toleruje innych psów a ja mam Cezara...Mój pies akceptuje inne zwierzaki ale nie mogę ryzykować czy inny pies zaakceptował by  mojego Cezarka .

Można zapytać co ma płot do sąsiadów a ma i to bardzo wiele. Otóż moja nieco znerwicowana sąsiadka notorycznie wydzwania na policję,że mój pies.....dusi jej kozę ,że o innym drobiu nie wspomnę.. No tak  wygląda śmiesznie a wcale śmieszne nie jest zwłaszcza gdy u bram witam policję. Wprawdzie mandatu nie dostałam jeszcze bo pies zawsze w ramach ogrodzenia jest ale parę dziwnych dialogów z policjantami przeprowadziłam.

Oto jeden z nich:

Policjant: Mieliśmy telefon ,że pani pies zagryzł sąsiadce kurę

Ja: Naprawdę? Niemożliwe

Policjant: W związku ,że skargą musimy panią ukarać mandatem 200zł

JA: Dobrze...hmmm a gdzie jest ta kura? Jak mam płacić 200zł  to przynajmniej zjadłabym domowy, wiejski rosół

Policjant: No niestety nie ma

Ja: W takim razie nie ma trupa nie ma przestępstwa :D Prawda ?

Policjant: No tak. Ale proszę na przyszłość uważać na psa:)

To jeden z dialogów bo policja swego czasu bywała u mnie dwa razy w tygodniu...Teraz ta pani znalazła sobie inną ofiarę  i mam nadzieję ,że sobie o mnie nie przypomni:)

 

Ale wracając do tematu.

 

   Czy nie jest przepiękny , jaki dostojny i jaka mądrość w ślepkach.

Zasługuje na ciepły bezpieczny dom i  kochającego pana lub panią. Na pewno odpłaci się tym samym...wiem z doświadczenia ,że takie psy są najwierniejsze.

 

Może   ktoś z Was lub  Waszych znajomych  tak się zakocha w Forescie by dać mu dom.

 

 

A ja idę obmyślać plan jak sobie poradzić z ogrodzeniem bo pewnie nie raz się jeszcze zakocham w takim zwierzaku i mam nadzieję ,że ze wzajemnością.

 

Słonecznego dnia przy tej deszczowej aurze:))

4 komentarze:

 1. Nawet nie wiesz, jak bardzo bym chciała mieć psa... Niestety nie mogę. Nie chcę skazywać zwierzaka na cały dzień zamknięcia w mieszkaniu..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aniu ważne ,że masz świadomość,że pies potrzebuje czasu, uwagi i wielkiej miłości....Miłość w bezmiarze zapewne by u Ciebie miał tylko ten czas...
   Pozdrawiam i dziękuję:)

   Usuń
 2. Nie ma nic gorszego niż taki sąsiad.Moja Bela też nie toleruje innych psów,stwarzało to nie raz bardzo klopotliwe sytuacje i bardzo niebezpieczne.Teraz gdy została tylko z Orionem też trzeba ją stale kontrolować.Pozdrawiam .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ważne ,że sąsiad nie jest jedyny...na szczęście mam też w miarę normalnych :)

   Pozdrawiam

   Usuń

Komentarze dodają mi skrzydeł :)) Zostaw choć słówko :))